понеделник, 22 октомври 2018 г.

Гласуване за лого на проекта

Моля, гласувайте за лого на проекта 
до 30.10.2018 включително.Победителите ще бъдат обявени на 01.11.2018. 

ЛОГО#6



Моля, гласувайте за лого № 6 на следния линк:


https://goo.gl/forms/S2vpbaNUfulj6VPq2

ЛОГО#5


Моля, гласувайте за лого № 5 на следния линк:

https://goo.gl/forms/TsKZJ3wHzfhVpAML2

ЛОГО#4

Гласувайте за лого № 4 на следния линк:

https://goo.gl/forms/EjM0TGNnFSHzvH8O2

ЛОГО#3




Гласувайте за лого № 3 на следния линк:


https://goo.gl/forms/zFeT2qTXmwgqgvx62

ЛОГО#2


Гласувайте за лого № 2 на следния линк:

https://goo.gl/forms/jQuY64fN5btvZqu23

ЛОГО#1

Гласувайте за лого № 1 на следния линк:

https://goo.gl/forms/9NcdzmSnlZ0tSKYC2


вторник, 16 октомври 2018 г.

Конкурс за лого на проекта

ПОКАНА ЗА УЧАСТИЕ В КОНКУРС ЗА 
ЛОГО НА ПРОЕКТА:

ОЧАКВАМЕ УЧЕНИЦИТЕ ОТ 
IV, V, VI и VII клас
да се включат в конкурса 
за лого на проекта

ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ ЕЛЕМЕНТИ:

  1. Логото на програма „Еразъм +“ на английски език. Потърсете в Google изображения „Erasmus + Logo”. Принтирайте го цветно и го залепете на листа, ако рисувате на ръка.
  2. Името на проекта на английски език: WATER – Widespread Analysis Through Experimental Research
  3. Знамената на държавите – участници: Полша, България, Румъния
  4. Картина, свързана с вода: езеро, река, водопад... Използвайте вашето въображение  J
  5. Предмети, свързани с природните науки: микроскоп, епруветки, колби... Изборът е Ваш  J

ПРАВИЛА ЗА УЧАСТИЕ:

  1. Срок за предаване на логото: 22.10.2018. Предайте вашето лого на учителите от екипа за управление и изпълнение на проекта: г-н Харисков, г-жа Чорбаджийска, г-н Костов.
  2. Логото да бъде нарисувано на лист А4.
  3. Като предадете логото, на малък лист напишете трите имена и от кой клас сте.
  4. Логото може да бъде нарисувано на ръка или с програмите: Paint, Auto Draw. Може отделните елементи да бъдат групирани заедно с програмата Word.



Желаем Ви успех!!!

петък, 12 октомври 2018 г.

Участници в проекта


Екип за изпълнение и управление на проекта:

Павлина Михова - Директор
Божидар Харисков - Координатор
Иван Костов - отговорник проектни дейности
Митра Чорбаджийска - отговорник проектни дейности
Теменужка Цветанова - отговорник проектни дейности
Запринка Синтюкова - технически секретар

 Ученици - ползватели /Бенефициенти/:

Александър Костадинов, Никол Маркова, Станислав Тагарев - 4 клас;
Теодора Каменова, Йоана Дюлгерова - 5 клас;
Златомира Синтюкова, Георги Скендеров, Алекс Кисов - 6 клас;
Огнян Фъфлев, Дейвид Вълков, Иван Гелишев, Деница Георгиева - 7 клас


четвъртък, 11 октомври 2018 г.

Дейности-Октомври-2018


Дейности за Октомври 2018
Изследване на водата:


 - Конкурс за лого на проекта (всяка страна организира конкурс). Гласуването ще бъде по електронен път. След това предложенията, които са класирани на 1-во, 2-ро и 3-то място  ще бъдат наградени  и публикувани в блога /сайта на проекта. В гласуването ще участват всички учители и ученици от училището. 

 - Часове /занимания/ по наука анализ на водата, наблюдения (сътрудничество с учители по природни науки от друго училище), публикуване на снимки в блога и Twin Space. 

- Резюме за проучването на английски език. Публикуване на резюмето в сайта / блога и коментари по време на видео-конференция.
- Споделяне на резултатите от проучването с други учители  


Сайт на проекта в etwinning:



Дейности по проекта - Септември-2018



СЕПТЕМВРИ’ 2018 -  ДА ЗАПОЧВАМЕ


 - Представяне на проекта:  училищен сайт, facebook, други медии, местни медии
- създаване на проект в etwinning  „WATER” (материали, снимки,планове на уроци) – всяка страна избира група ученици и ги представя в Twin Space и блога (снимка и няколко изречения) 
 - създаване на блог за проекта за информация на ученици/родители
 - правила за комуникация и сътрудничество
 - представяне на училището и регионав блога на проекта



Дейности за всеки месец:


- Видео-конференции (веднъж в месеца)
- публикуване на материали в блога  и Twin Space  - etwinning (снимки, планове на уроци, видео)

- срещи за оценка (в Internet) за учителите (проверки на плана и целите

Резюме на проекта


ВОДАТА – анализ чрез експериментални изследвания

РЕЗЮМЕ НА ПРОЕКТА: 

Основната цел на проекта е чистотата на водата. Всички искаме да се уверим, че нашите общности ще бъдат снабдени с достатъчен обем от този скъп, но все още лесно достъпен и често засяган природен ресурс от изменението на климата.
Учениците и учителите ще станат посланици на чистата /питейна/ вода в региона по време на проекта, както и след завършването на проекта.
Значението на водата в нашия живот няма да се ограничи до осигуряването на достатъчно количество от нея за хората, живеещи в нашето населено място, а също така ще представи на участниците сложността и разнообразието на различните аспекти на този ресурс.
ДЕЙНОСТИ: Подчертаването на жизненоважната информация по темата, като например дали водата е от съществено значение за нашия живот, нейните химични и физични свойства, нейното разпространение и въздействие върху човешката цивилизация и култура.
Дните /заниманията/ в лабораторията са аспектите на проекта, които обединяват всички участници и дейности в проекта и по този начин гарантират, че целите му, които са: 1) опазване и пестене на водата; 2) подобряване на уменията на учениците в изследванията; 3) прилагането на експериментите като основа за проучване и изследване; 4) експериментите – средство за повишаване на знанията, са изпълнени.
Дейностите, които разкриват химичните и физичните аспекти на водата, като разработване и усъвършенстване на иновативни методи за учене, оценяване на диетичните навици и същевременно подобряване на езиковата компетентност на учениците и толерантността към различните култури, насърчават професионалното развитие на учителите, подобряват нашите умения в областта на ИКТ, и ги мотивират да са активни участници в тях са основните приоритети на проекта. В проекта участват 3 училища от Полша, Румъния и България.
Училищата са основни, което позволява реализирането на целите на проекта във всички възрастови групи. Проектът е предназначен за ученици, родители и местни общности и по този начин очакваме, че цялото общество ще се възползва от него. На срещите по проекта ще участват както ученици, така и учители.
Планираме 3 срещи по проекта: по една във всяка участваща страна, за да се гарантират равни възможности. Има някои теми, около които развиваме учебни дейности. Те са: свойства на водата, екологични правила, водата и изкуството, речник сързан с водата, игри във водата, пестене на водата. Темите обхващат всякакви действия и събития. Някои от тях са: отворено писмо, събития /флаш-моб, къмпинг/, фото-албуми, запис на филми, провеждане на експерименти и научни изследвания, обучение на връстници, проучвания и доклади. Благодарение на действията учениците ще развият познанията по наука, компютърната грамотност и общуването на английски език, както и други основни умения.
Сигурни сме, че проектът ще повлияе както на учениците, така и на учителите и на всички общности. Надяваме се да укрепим навиците за пестене и опазване на водата, което ще доведе до увеличаване на снабдяването с прясна /чиста/ вода и осигуряване на този жизненоважен ресурс за бъдещите поколения.
Учителите ще усвоят нови методи и технологии на преподаване, за да провеждат успешни уроци и да се подобряват професионално благодарение на международното сътрудничество и дейностите по проекта. Това ще бъде постигнато чрез използването на ИКТ- инструменти и сътрудничество с учениците в учебния процес. Всички участници ще получат мотивация да изучават чужди езици и да усъвършенстват уменията си по английски език.
Учениците ще създадат нови приятелства, които ще ги направят по-отворени и толерантни към новите култури, което може да им помогне в бъдещото им търсене на международния трудов пазар. И преди всичко, те ще придобият нови умения, които са толкова важни в 21-ви век: работа в екип, критично мислене, комуникация и творчество.
Резултатите от работата на учениците и учителите ще бъдат представени със съдействието на родителите, местните власти и медиите. Голямата база данни ще бъде източник за разпространение и популяризиране на резултатите от проекта сред потребителите на интернет. Тя ще работи като вдъхновение за обучаващите се учители, а учителите от други образователни институции ще  бъдат мотивирани да започнат подобен проект.





Welcome

Здравейте и добре дошли в блога на проект 
”Водата - анализ чрез eкспериментални изследвания” 
№ 2018-1-PL01-KA229-051147_3





ПРОДЪЛЖИТЕЛНОСТ: 
12 месеца: 01.09.2018 – 31.08.2019
Координатор
Szkoła Podstawowa nr 11 w Elblągu, Полша
Партньори:
Scoala Gimnaziala Mircea cel Batran, 
Curtea De Arges, Румъния 
Основно училище „Христо Ботев”, 
Катунци, България